Altın İğne (Scarlet) nedir?

ALTIN İĞNE (SCARLET)

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü gelişimi ve ilerlemesi yaşamın her alanını şüphesiz derin şekilde etkilemiştir. Ancak sağlık ve özel olarak estetik sağlık,  bu ilerlemeyi en yoğun uygulayan sektörlerin başında gelir. Her gün sağlık ve güzellikle ilgili kaygıları giderecek tedavi edici yeni bir yöntem ve teknoloji hayatımızda yer almaktadır. Bunlardan biri de Türkçede Altın İğne olarak ya da Scarlet S olarak bilinen asıl adı Franksiyonel Radyofrekans cihaz ve tedavi uygulamasıdır.

Yüksek radyofrekans ile cildin alt katmanlarına enerji gönderen Scarlet S cihazı bu işlemi başına takılan mikro incelikteki onlarca iğne sayesinde gerçekleştirir. Mikro iğneler cildin alt katmanlarına girerek kontrol altında gözle görülmeyecek minik hasarlar yaratır. Bunun amacı vücudun savunma mekanizmasının vücut yara almış gibi uyararak cildin yenilenmesini sağlayan doğal kollajen üretimini yüksek oranlarda sağlamaktır.

Neden Scarlet ( Altın İğne ) ?

Cerrahi olmayan Altın İğne İşlemleri çok pratiktir ve yan etkisi neredeyse hiç olmayan güvenli estetik yüz germe tedavi yöntemidir. Günlük hayata hemen devam edilebilir ve bundan daha önemlisi sonucu çok hızlı şekilde görülmektedir.

Scarlet S Tedavisi, öncelikle yüz estetiği konusunda vazgeçilmez tedavilerdendir. Çünkü yüzdeki ince kırışıklıkları gidererek, sarkmaları toparlayarak cilt gençleştirilme ve yüz germe içinen iyi çözümlerden birini sunar. Ayrıca sivilce, akne, yanık ve yara izlerini ortadan kaldırabilmede, göz altı morluklarını gidermede, boyun ve dekolte bölgesini toparlamada çok etkilidir. Bunun yanı sıra kollar, bacaklar, karın dahil tüm vücutta ortaya çıkan sarkmalar, form kayıpları ile savaşarak estetik kaygıları gidermede çok başarılıdır.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

İşlemin uygulanacağı bölge temizlendikten sonra anestezi etkisi yaratacak bir krem sürülür. Ardından ucunda mikro iğneler bulunan cihaz cilde temas ettirilerek cilt taranır. Her temasında cilt altına ayarlanan derinlikte giren bu mikro iğneler ani giriş ve çıkışlarla cildi uyarır. Cilt üstünde değil altında tahribat yaratan iğneler yüksek iletkenlikleri ile cihazın yarattığı yüksek enerjiyi alt dokulara yayar. Böylece vücudun savunma mekanizması çok hızlı devreye girmiş ve kollajen üretimi gerçekleşmiş olur. Altın İğne işlemleri sonrası kızarıklık,  pullanma, soyulma gibi cilt problemleri ile karşılaşılmaz, en fazla ciltte biraz kızarma olur ve 3 – 5 saat içerisinde ortadan kalkar. Çok nadiren biraz ödem olabilir bu da kısa süre içerisinde kaybolacaktır. Bir gün sonra hiç bir şey olmamış gibi görünecek ve değişim başlayacaktır.

 Kimlere Uygulanabilir?

Hedef kitlesi kadınlar gibi görülmekle birlikte aslında kendi estetiğiyle ilgili kaygılar duyan erkekleri de kapsar. Son yıllarda erkeklerin yoğun talebi de bunu kanıtlamaktadır. Estetik herkes için önemli bir konudur.

Kaç Seans Uygulanır?

Altın İğne uygulaması seanslar halinde uygulanır ve ortalama olarak 15 gün aralıklar ile 3 seans şeklinde gerçekleştirilir. Ancak uygulamanın yapıldığı bölge ve de çözülmesi amaçlanan sorun seans sayısını arttırabilmektedir.

Son olarak altın iğne fiyatları uygulanan tekniğe, bölgeye göre değişebilmektedir.  Bu fiyatlarda kesin fiyat ancak doktorla görüşme esnasında mümkün hale gelebilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL