Botoks mu yaptırmalı, dolgu mu? diyenlere önemli ipuçları

Botoks mu ? Dolgu mu? sorusuna cevap arıyor isek önceliğimizi gözden geçirmeliyiz. İnsanlar eskiden yaşlanmanın etkilerini daha kolay kabul ediyorlardı. Çünkü estetik ameliyatlar hem pahalı hem de zordu. Ameliyatlarında iyileşme süresi uzun olduğu için gündelik yaşama dönme süresi artıyordu. İnsanların bunu göze alarak bu yola başvurmaları gerekiyordu. Bu nedenle estetik ameliyatlar halk tarafından değil de daha göz önünde olan kesim tarafından yaptırılmaktaydı.

İşte botoks uygulamasına dair detaylar.

Botoks ile Dolgu Arasındaki Fark Nelerdir?

Günümüze gelindiğinde botoks uygulaması sadece 15-20 dakikalık bir zamanımızı alıyor. Botoks dolgudan sonra hemen günlük yaşantımızda dönebiliyoruz. Artık insanlar düğün törenleri öncesinde, iş görüşmelerine giderken çok rahatlıkla botoks dolgu yaptırabiliyorlar. Ama dolgu mu botoks mu yaptırmalıyım sorusunun cevabını, hekiminizle birlikte bulabilirsiniz. Siz sadece hekiminize başvurup gerisini ona bırakmalısınız. O, sizin yüzünüzün ihtiyacına göre ne yapması gerektiğini belirleyecektir.

Yüzde aşırı derecede kırışıklık ya da belirgin izler varsa botoks daha etkili sonuçlar sağlıyor. El, ayak ve koltuk altı terlemelerine botoks önerilmektedir. Migren tedavisinde, mesane rahatsızlıklarında botoks etkili bir yöntemdir. Dolgu, vücudun ihtiyacı olan hyaluronik asit takviyesi olmaktadır. Bu asit, insan vücuduna enjekte edilerek oradaki deformasyonun önüne geçmektedir. Botoks hem tedavi hem de estetik amaçlı kullanılırken, dolgu daha çok estetik kaygıdan dolayı tercih edilmektedir.

Botoks ve Dolgu Sonucu Oluşabilecek Zararlar Nelerdir?

Botoksta vücuda verilen maddenin dozu iyi ayarlanmalıdır. Fazla miktarda yapılan botoks doğal olmayan sonuçlara yol açmaktadır. Dolgu gereğinden fazla şişik bir dudak veya aşırı büyük elmacık kemiği hoş bir görüntü oluşturmaz. Aynı tarz yapılan botokslar herkesin tek tip yüz şekline bürünmesine sebep olur. Bu nedenle yüz şeklimize uygun ve fazla abartı olmayan küçük dokunuşlar yaptırmalıyız. Dolgu botoks uygulamaları bir arada kullanıldığında daha iyi sonuçlar vermektedir. Dolgu malzemesi eğer vücuttan alınarak yapılırsa kalıcılığı daha da artar. Vücuda enjekte edilen dolgu 3 ay vücutta bozulmadan kalabiliyorsa ömür boyu kalma ihtimali fazladır.

Sağlık Bakanlığı’ndan onay alarak bu işlemi yapan merkezlerin botoks ve dolgu fiyatlarını söylemeleri yasal değildir. Daha çok müşterisi olan merkezlerin botoks dolgu fiyatları maliyeti karşılamaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL