Burun Ameliyatı Yaptıranlara Spor Uyarısı: Spor Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Burun estetiği operasyonları ülkemizde giderek artmaktadır. Bu operasyona girecek olan kişilerin he operasyondan önce hem de sonrasında dikkat edeceği önemli şeyler vardır. Eğer bunlara dikkat edildiği takdirde sorunsuz bir burun ameliyatı gerçekleşir. Burun estetiği operasyonun nedeni şekilsel şikâyetler olabileceği gibi nefes almada zorlanma gibi anatomik nedenler de olabilmektedir.

Başarılı bir burun estetiği için hasta beklentilerinin cerrah tarafından doğru anlaşılması gereklidir. Ardından da doktorun tecrübesi ve estetik algısı devreye girmektedir. İyi bir estetik burun için bu saydıklarımızın bir araya gelmesi son derece önemli bir noktadır. Ülkemizde yapılan bu tarz operasyonlar çok büyük çoğunlukla başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Burun Ameliyatının Öncesi Ve Sonrasında Dikkat Edilecekler

Öncelikle eğer kişi sigara içiyorsa operasyondan iki hafta önce ara vermelidir. Aspirin ve benzeri ilaçlar operasyondan bir hafta öncesinde alınmamalıdır. Ameliyat günü saç jölesi kullanılmamalı ve makyaj yapılmamalıdır. Pek çok hekim takısız gelinmesini de talep etmektedir. Burun ameliyatı şekilsel olabileceği gibi burun tıkanıklığı içinde yapılmaktadır.

Uzmanlar operasyonunun hemen ardından su içilmesini tavsiye etmektedir. Operasyonun ardından 2 gün sonra duş almakta ve burnu ıslatmadan dikkatli bir duş alınabilinir. Şişlikler en çok 2 veya 3. gün yaşanır. İşe dönme süreniz ise ortalama bir haftadır. Burun ucu estetiği şekilsel değişikliktir. Ameliyatsız burun estetiği ise 15 dakika içerisinde tamamlanan ve yine şekilsel bir müdahalededir. Anestezi kullanılmaz.

Burun Estetiğinden Sonra Spor Ne Zaman Yapabilirim

Normal şartlarda operasyon geçiren insanlar 1 aydan sonra istedikleri her türlü sporu yapabilirler. Profesyonel sporcular ise kesinlikle 1 ay beklemelidir. Profesyonel olmayanlar 15 gün sonra evde egzersizlere başlayabilir.

Bu operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin merak ettiği bir konuda burun estetiği fiyatları ne kadardır sorusudur. Bunun net bir ücretini söylemek oldukça zordur. Zira pek çok farklı sebeplerden ötürü ücret değişebilmektedir. Ücrete en çok etki eden faktör ise operasyonu yapacak olan doktor, operasyonun yapılacağı klinik ve ameliyat esnasında kullanılacak olan aletlerin kalitesidir. Burun estetiği sonrası doktorunuzu mutlaka dinleyiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL