Burun estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun bölgesinde estetik söz konusu olduğunda rinopilasti yöntemi akıllara gelmektedir. Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı tekniğin uygulandığı rinoplasti yöntemi, buruna estetik bir görünüm kazandırmak anlamına gelmektedir. Rinoplasti nedir? Sorusunun yanıtı; burun estetiğinin yaptırılması suretiyle burnun şeklinin değiştirilmesi olarak da verilebilmektedir.

Burun estetiği (Rinoplasti) Kimlere Uygulanabilir?

Burun bölgesinde estetik anlamda ya da sağlıklı nefes alma konusunda sorun yaşayanlara rinoplasti uygulaması yapılabilmektedir. Bu işlemin yapılması söz konusu olduğunda; bireylerin kalp sağlığının yerinde olması ve operasyona engel olabilmesi muhtemel bir rahatsızlığının bulunmuyor olması gerekmektedir.

Burun estetiği (Rinoplasti) Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Rhinoplasty, her ne kadar estetik özellikleriyle ön plana çıksa da burunda meydana gelen yapısal bozuklular olduğunda da uygulanabilmektedir. Bu doğrultuda nefes alıp verme bozukluklarının tedavisinde ya da burundaki yapısal bozukluktan diğer sağlık sorunlarının giderilmesinde burun estetiği işlemi başarıyla uygulanabilmektedir. Ayrıca bu yöntem burun estetiği işleminde de başarıyla uygulanabilmektedir.

Burun estetiği hangi durumlarda yapılmalıdır?

Günümüzde sıklıkla sorulan soruların başında burun estetiği günah mı? Sorusu da yer almaktadır. Esasında bu soru hangi durumlarda burun estetiğinin yapılacağıyla doğrudan ilgili olmaktadır. Şayet burundan kaynaklanan bir sağlık sorunu mevcutsa; burun estetiği rahatlıkla yapılabilmektedir. Burun estetiği sonrasında kişi kendini çok daha iyi hissedecekse; burun estetiği yaptırmakta fayda olduğu düşünülmektedir.

Burun estetiği yaş sınırı var mıdır?

Rinoplasti ameliyatı söz konusu olduğunda belirli bir yaş sınırının bulunup bulunmadığı merak edilmektedir. Ancak rinoplasti ameliyatında yaş sınırından çok; kemik ve kıkırdak yaşı dikkate alınmaktadır. Yani kemik gelişimi tamamlamış olan bireylerde burun estetiği rahatlıkla yapılabilmektedir.

Burun estetiği doktoru nasıl seçmelidir?

Burun ameliyatı her şeyden önce profesyonellik gerektirmektedir. Bundan dolayı burun ameliyatı yapacak olan doktorun da alanında uzman ve profesyonel olması şarttır.

Burun eti ve burun tıkanıklığı operasyonları burun estetiğiyle aynı anda yapılabilir mi?

Gelişen teknolojiler sonrasında; burun eti ameliyatıyla birlikte burun tıkanıklığı ameliyatının da yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bundan dolayı gün geçtikçe burun estetiği ameliyatı işlemine olan ilgi artış göstermektedir.

Burun estetiği ve kepçe kulak ameliyatı aynı anda yapılabilir mi?

Kepçe kulak ameliyatıyla burun estetiği ameliyatı birbirinden farklı operasyonlar olarak tanımlanmakla birlikte her iki ameliyatın birlikte yapılıp yapılamayacağı sorusunun yanıtını; operasyonu yapacak ekibin vermesi gereklidir.

Burun ucu estetiği nedir?

Burnun uç bölümünde meydana gelen kaldırma ya da düzeltme işlemi burun ucu estetiği olarak tanımlanmaktadır.

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatlarında hangi teknikler kullanılır?

Burun estetiği söz konusu olduğunda karşımıza açık ve kapalı rinoplasti olmak üzere iki farklı teknik karşımıza çıkmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL