Burun Ucu Estetiği “Tip plasti” Nedir?

Son yıllarda burun ucu ameliyatı estetik ameliyat içinde en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Hastanın ihtiyacına yönelik yapılan operasyonda burnun kemik, kıkırdak, deri ve mukoza gibi bölgelere müdahale edilmemektedir. Operasyon sonrasında burunda oluşan şekil bozukluğu tip plasti yöntemi ile düzeltilmektedir. Bu yöntem aynı zamanda burun ucunun açısının değiştirilmesi ve belirginleştirilmesi içinde kullanılmaktadır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Bu operasyon sırasında burunda kemiklere herhangi bir müdahale yapılmamaktadır. Sadece burun ucuna müdahale edilmektedir. Özellikle bu yöntem burnun üst kısmında kemeri olmayan hastalar için önerilmektedir. Bu operasyon alanında uzman hekimler tarafından steril bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Hastanın ihtiyacı doğrultusunda burun ucu estetiği için farklı teknikler uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi kapalı teknik operasyondur. Bu teknikle operasyon süresi azalmaktadır. Ameliyat sonrası iyileşme daha hızlıdır. Diğer bir teknik açık estetik operasyondur. Bu teknikle yapılacak ameliyatta doktorun tecrübesi önemlidir. Açık burun estetik operasyonunda sorunlu bölge daha net tespit edilebilmektedir. Her iki yönteminde avantajlı ve dejavantajlı durumları mevcuttur.

Burun Ucu Ameliyatı Süresi

Bazen güzellik bazen de zorunlu nedenler dolayısı ile burun estetiği yapılması gerekmektedir. Bu ameliyatı güvenilir bir estetik merkezi ve estetik cerrahi konusunda uzman kişilere yaptırmak gerekmektedir. Burun ucu ameliyatı probleme bağlı olarak 30 ila 60 dakika gibi bir sürede yapılmaktadır. Ameliyat sonrası biraz dikkat ile kısa süre içinde iyileşme görülmektedir. Operasyon sonrası doktor kontrolüne dikkat etmek gerekmektedir.

Burun Ucu Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Burun ucu operasyonu sonrasında hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrası:

  • Zorlayıcı egzersizlerden belli bir süre uzak durmak gerekmektedir.
  • İyileşme süresi içinde yüzme gibi aktivitelere bir süre ara vermek gerekmektedir.
  • Burnu zorlayıcı hareketlerden uzak durmak gerekmektedir (sümkürmek gibi).
  • Diş fırçalama sırasında burnun sarsılmaması gerekmektedir.
  • Belli bir süre burnun üzerinde çerçeveli gözlük taşınmamalıdır.
  • Güneş ışığından korunmak gerekmektedir.
  • Bağımlılık yapan alışkanlıklardan uzak durmak gerekmektedir.  

Dikkat edilmesi gereken konular burun ucu ameliyatı ve burun küçültme ameliyatı için hemen hemen aynıdır. Sağlıklı iyileşme süreci için dikkat önemlidir.  

 

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL