Çene Estetiği

Günümüzde popülerliğini oldukça arttıran estetik uygulamalarından biri de hiç şüphesiz ki çene estetiği ameliyatıdır. Yüz güzelliğinde, çenenin yüzün diğer bölümleri ile orantılı olması önemlidir. Bu estetik türü, kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Genel olarak dünyada çok hızlı bir şekilde büyüme gösteren çene estetiği operasyonu oldukça rağbet görmektedir. Yeri geldiğinde günlük yaşamda, fotoğraf çekimlerinde görünüm, çenenin duruşu beğenilmediğinde, kimi zaman doğuştan ya da sonradan olan çene problemleri görüldüğündeçene ameliyatı kaçınılmaz bir hal almaktadır. Böylece çene bölgesinde yapılan operasyonlar ile çeneye estetik bir görünüm kazandırmak mümkündür.

Çene Estetiği Tavsiyesi

Çene estetiği denildiğinde akla ilk gelen İstanbul Estetik Merkezleri alanında uzman doktorlarla çalışmaktadır. Özellikle internet üzerinde pek çok kullanıcının yorumlarına bakıldığında, memnun kaldığı doktorlardan biri de Çağdaş Orman’dır. Op. Dr. Çağdaş Orman, plastik cerrahi ve çene estetiği konularında size gereken tüm bilgi, birikim ve tecrübeye sahiptir.

Çene ile ilgini yaşadığınız problemler, çene ucunun normalden büyük veya ileride olması yüz harmonisini olumsuz etkiler ve bu durum kaba bir görünüme neden olur. Bu tip durumlarda çene törpüleme işlemi ile çene ucu estetik normlara uygun olacak şekilde küçültülür ve istenilen görünüm elde edilir.

Çene Estetiği Gerektiren Durumlar

Çenede meydana gelebilecek, doğuştan ya da sonradan görülen bozukluklarda Çene cerrahisi devreye girer ve estetiğin yapılması gerekmektedir. Ayrıca bunların yanı sıra bazı nedenlerden dolayı estetik uygulaması şart olmaktadır. Bu durumlar,

  • Çenenin normal boyutlardan daha küçük olması,
  • Çene çıkıklığı,
  • Alt çene ve üst çene arasında fazla mesafe olması,
  • Üst çenenin gelişim göstermemiş olması,
  • Kaza gibi istenmeyen durumlarda çenenin hasar görmesi, kırılması,
  • Çene asimetrisi,
  • Elmacık kemiklerinin olması gerekenden büyük ya da çok küçük olması gibi durumlarda estetik çene ameliyatı yapılması uygundur.

Çene cerrahisinde uygulama yöntemleri farklılık gösterir. Buna bağlı olarak da çene estetiği fiyatları da uygulanan yöntemlere ve kullanılan malzemelere göre değişmektedir. Çene estetiği uygulaması için yapılan yöntemler;

  • Çene törpülenmesi, pratik yapılan bir estetik türüdür.
  • Çene ucu estetiği, çene ucunda yaşanan sorunlara göre yöntemleri değişen ameliyat türüdür.

Ortognatik cerrahi ise yüz bölgesinde yer alan fiziksel sorunların giderilmesi, alt ve üst çenedeki yamuklukların ve bozuklukların ameliyat sayesinde giderilmesidir.