Çene Ucu Estetiği Ameliyatı 2019-2020 Fiyatı

Çene yüz üzerindeki konumunu, boyutu ve şekli, yüz ifadesini belirleyen en önemli unsurdur. Özellikle bir insanın yan profiline bakıldığında çenenin burun kadar estetik durması önemlidir. Çenenin konumu alt ve üst dişlerin yapısını bozuyor ve çiğneme ile ilgili sorun yaşanıyorsa sağlık açısından dikkate alınması gereken konulardan biridir. Bir bireyde böyle bir durum yaşanıyorsa estetik öncesi ortodonti tedavisi alması gerekir.

Çene estetiği yüzün genel estetik görüntüsü açısından çok önemlidir. Bazı durumlarda yüzün estetiği doğuştan ya da sonradan bir travma sebebiyle bozulabilir. Bu durum hem sağlığı hem de görünüşü kötü etkiler. Dolayısıyla bu tip bir sıkıntı yaşayan insanlar çene ucu estetiği yaptırabilirler. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki çene kemiklerinin gelişimi 18 yaşına kadar devam eder. Bu nedenle bu yaştan önce çene ameliyatı acil olan bazı özel durumlar haricinde çok tercih edilmemelidir.

Çene Ucu Estetiği Ameliyatı Detayları

Alt yüz ve çene ile ilgili problemlerden diğer bir tanesi çene kaymasıdır. Bu problem oluş şekline göre cerrahi ya da ortopedik yöntemlerle çözülebilir. Özellikle ergenlik dönemini tamamlamamış hastalarda alınabilecek ortopedik yöntemlerle çenelerin büyüme yönlerine müdahale edilebilir ve bu kayma belirli bir oranda düzeltilebilir. Çoğu durumda bu düzeltme tam olarak yeterli olmaz ancak sonrasındaki cerrahi işlemleri oldukça kolaylaştırır.

Çene estetiği fiyatları bu bölgede sıkıntısı olan insanlar tarafından merak edilen bir konudur. Ancak bu konuda net bir fiyat vermek çok doğru olmaz. Başvurulan hastaneye ve operasyonu gerçekleştirecek uzmana göre bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Başvurulacak kurumdan en sağlıklı bilgi alınabilir.

Çene Estetiği Öncesi ve Sonrası Beklenmesi Gerekenler

Çene estetiği öncesi ve sonrası dikkate alınması gereken bazı maddeler vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi beklentileri gerçekçi tutmaktır. Bunun dışında ameliyat öncesinde sağlık açısından yapılması gereken kan testleri gibi bazı testler vardır. Her şey uygunsa ameliyat gerçekleşir. Operasyondan sonra hastanede yatış süresi genellikle 2 gündür. Daha sonrasında doktorun reçete edeceği ilaçlar ile hasta iyileşme sürecine bırakılır ve düzenli aralıklarla kontrol edilir. Ağrı ilerleyen zamanlarda artabilir ancak verilen ağrı kesiciler ile düzenlenmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL