Göz Kapağı Estetiği Kimlere Uygulanır

Yaş ilerledikçe organlar giderek işlevlerine kaybetmektedir. Bu durum göz kapakları içinde geçerlidir. Göz kapağı düşüklüğü daha çok yaşın ilerlemesiyle alakalıdır. Bu sorun genellikle 35 yaşında başlar ve daha sonra ilerleyerek devam eder. Sorunun en etkili çözümü ise göz kapağı ameliyatı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemizde kadınlar bu uygulamayı daha çok estetik kaygılarla yaptırmaktadır. Erkekler ise genellikle işlevsel kayıplardan ötürü yaptırmaktadır. Göz kapağı estetiği yaptırarak istediğiniz ve özlediğiniz görüme kavuşabilirsiniz. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile beraber göz kapaklarınız büyük oranda eski haline dönecektir. Bu sorunu tetikleyen birçok faktörden söz edebiliriz.

Göz Kapağı Düşüklüğüne Neden Olan Faktörler Nelerdir

Bu rahatsızlık yetişkinlerde özellikle yaş ilerledikçe gelişen göz kapağı düşmesinin neticesinde tezahür etmektedir. Göz kapağı düşmesi durumuna neden olan başlıca etkenler ise şunlardır;

  • Kalıtsal rahatsızlıklar
  • Göz kapağını hareket ettirme misyonunda olan kasın fonksiyonunu yitirmesi
  • Enfeksiyonlar
  • Göz ameliyatları
  • Felç geçirme
  • Ağır travma durumu
  • Bazı insanlarda ise doğuştan gelebilmektedir.

Göz kapağı operasyonu hem fonksiyon yitiminden kaynaklı hem de estetik açıdan yapılabilinmektedir. Hastanın tedavi edilmeden önce ve sonra dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Eğer bu noktalara harfiyen dikkat ederse iyileşme ve toparlanma süresi daha hızlı olacaktır. Göz kapağı şişmesi durumunda ise çoğu zaman operasyona gerek kalmadan halledilebilinmektedir.

Göz Kapağı Tedavisinin Ardından

Kişinin göz kapağı tedavi edildikten sonra aynı gün içerisinde hastaneden çıkabilmektedir. Hastanede kalma süresi ameliyattan sonra 3 ila 5 saat arasındadır. Bu da kontrol için yapılmaktadır. Ameliyat esnasında sınırlı uyuşturma yapılır. Operasyon 30 veya 40 dakika sürmektedir. Eğer hasta çocuk ise genel anestezi yapılmaktadır.

Operasyon tamamen bittikten sonra kişi asla gözlerini ovuşturmamalı ve kaşımamalıdır. Göz çevresine özellikle dikkat etmeli ve özenli bir şekilde korumalıdır. Aksi takdirde düşük göz kapağı rahatsızlığı giderilmiş olsa da başka problemlere karşılanabilinir. Eğer hasta sigara kullanıyorsa iyileşme süresi biraz daha uzun olabilir. Ameliyattan sonra en azından bir süreliğine de olsa sigaraya ara vermek iyi olacaktır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL