Jinekomasti

Estetik dünyası halk arasında daha çok kadınlara hitap ediyor gibi dursada aslında erkekler için de yapılan bir çok estetik işlem bulunmaktadır. Bunların en başında jinekomasti gelmektedir. Erkeklerde genellikle ergenlik döneminde meme büyümelerine şahit olunmaktadır. Bu durum erkekleri oldukça rahatsız eden bir durumdur.

Sadece ergenlikte değil aynı zamanda yaşlılığa bağlı ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı da memelerde büyüme ve sarkma görülmektedir. Bu durum erkekler için jinekomasti ameliyatı endikasyonunu doğurmaktadır.

Vücut estetiği için özellikle önemli olan meme bölgesi erkekler için daha da önemli hale gelebilmektedir. Meme küçültme ameliyatı sadece kadınlar için düşünülemez. Aynı ameliyat erkekler için de düşünülmektedir.

Jinekomasti İşlemi Nasıl Yapılır

Meme büyümesinde altta yatan problemde oldukça önemlidir. Erkeklerde meme büyümesi ve buna sebep olan bir çok sebep bulunmaktadır. Hormonlarda yaşanan dengesizlik tiroid ve karaciğer rahatsızlığı için kullanılan ilaçların uzun süre kullanılması erkeklerde meme büyümesine neden olmaktadır.

Jinekomasti işlemi için işi bilen uzmanların olması şarttır. Plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyat kararı verilir. Çağdaş Orman bu isimler arasında oldukça tecrübeli ve güvenilir isim olmayı başarmıştır.

Çok eskiden geleneksel yöntemler kullanılsada bugünlerde jinekomasti için liposuction yöntemleri daha çok kullanılmaktadır. Açık kesi olmadan meme bölgesinde vaserle veya lazerle yağların erimesini sağlamak daha konforlu bir yöntem olmayı başarmıştır.

Jinekomasti İşlemi Fiyatları

Bir çok farklı estetik merkezinde yapılan jinekomasti için istanbul estetik merkezleri daha avantajlıdır. Çünkü bu işlemler istanbul gibi büyük şehirlerde daha sık yapılmaktadır. Bu işlemler için tecrübeli olmak oldukça önemlidir.

Ameliyat sonrası kullanılacak ilaçlar alınacak vitamin ve mineraller oldukça önemlidir. Ameliyatda yapılan genel anestezi ve işlemlerin toplamı için bir fiyatlandırma yapılmaktadır. Meme büyümesi küçültme operasyonlarında hekimlerin operasyon sonrası verdikleri bilgilere uymak oldukça önemlidir.

Son zamanlarda uygulanan yöntemlerin daha çok başarılı olduğu gözlenmektedir. Özellikle hastaların iyileşme hızı için kullanılan yöntemler önem taşımaktadır. Yapılan operasyonlar sonucu hastaların aynı gün taburcu edilmesi önemlidir. Aynı zamanda özellikle gençlerin ameliyat sonrası yaşantılarına devam etmeleri ve okul hayatlarına hızlı bir şekilde dönebilmeleri önemlidir.