Kapalı burun ameliyatı nedir? İzsiz burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Burun ameliyatı, yıllardır tüm dünyada uygulanan estetik cerrahi bir işlemdir. Burun tıkanıklığı gibi duyusal hassaslıkların tedavisinde çözüm olarak kullanılmaktadır. Ya da burun ucu estetiği ile kişinin istediği estetik burun şekline sahip olması amaçlanır.

Burun estetiği sonrası yara izi kalır mı?

Teknoloji ilerledikçe kullanılan eski metot ve yöntemlerin yerini daha modern ve daha estetik çözümler almıştır. ‘Burun estetiği sonrası yara izi kalır’ algısı artık bir şehir efsanesidir. Yeni ve modern teknoloji kullanımı ve profesyonel cerrahi ile yara izsiz bir işlem gerçekleşmesi beklenir.

Burun estetiği iki şekilde uygulanır. Bu operasyon, açık ve kapalı olarak tercih edilebilir. Açık ameliyatlarda, burun deliklerinin arasındaki kısma bir kesi atılır. Burun derisi kaldırılır, böylece burnun iç kısmı daha rahat görülebilir. Daha tecrübesiz cerrahlar, öğrenme ve uygulama kolaylığından dolayı bu yolu tercih ederler. Tek kötü tarafı ameliyat izi kalmasıdır. Ama bu iz sanılanın aksine çok büyük değildir. Dikkatli bakan biri fark edebilir. Kalın bir cilt yapısı olan hastalarda biraz daha belirgin olur.

Kapalı burun estetiği fiyatları

Kapalı burun estetiği burnun dokusundan yapılmadığı için dikiş izi kalmaz. Burun estetiği ameliyatları, açık ve kapalı olmak üzere iki çeşittir. Kapalı burun estetiğinde, ameliyat için açılan kesiler burun deliklerinin içinden yapılır. Buruna buradan girilerek müdahale edilir. Dışarıdan herhangi bir iz kalma olasılığı yoktur. Kapalı yöntemin uygulanması daha zor olduğu için tecrübeli cerrahlar bu yola başvururlar. Herkesin merak ettiği burun estetiği fiyatları bütçe ve hekim tercihine göre değişkenlik göstermektedir.

İzsiz burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Kapalı burun estetiği ise deri kaldırılmadan yapılan bir işlemdir. Bu işlem burun deliklerinin içinden yapılmaktadır. Kısacası açık burun ameliyatının aksine daha tecrübe gerektiren bir operasyondur.

Kapalı burun estetiğinde yara iz kalma gibi bir durum yoktur. Fakat bu işlemi uygulaması açık burun ameliyatından oldukça zordur ve tecrübe gerektirmektedir. Açık burun estetiğini tercih ederseniz yara izi kalma ihtimali vardır. Bu iz kişinin burun yapısına ve deri kalınlığına göre farklılık gösterebilir. Yara izi veya dikiş izlerinin kalmadığı bir işlem düşünüyorsanız ameliyatsız burun estetiği ile istediğiniz buruna sahip olabilirsiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL