Kaş Kaldırma Nedir? Nasıl Yapılır?

Şakak germe ameliyatı olarak da bilinen kaş kaldırma ameliyatı, kişinin şakak kısmından saçlı deri çıkarılarak yapılır. Çıkarılan saçlı deri ile bölge gerilir. Estetik açıdan çok güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlar. Yüz gençleştirme için kullanılan bir yöntemdir. Uzun süre genç ve estetik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Zaman içerisinde saçlı deri içerisindeki uzun dikişli hatlar genişler. Genişleyen bu hatlar kafada saçsız adaların oluşmasına neden olur. Bu durum uygulamanın dezavantajı olarak görülmektedir.

Kaş Kaldırmanın Avantajları

İnsanlar estetik bir görünüm elde edebilmek için çeşitli yollara başvurmaktadır. Kaş kaldırma bu yollardan yalnızca bir tanesidir. Yerin çekim gücü insan bedeninin zamanla yaşlanmasına ve sarkmasına neden olur. Aşağı doğru sarkan ten daha yaşlı görünmeye nedendir. Estetik, genç ve çekici yüz için kaşlar çok büyük önem arz eder. Uygulama kısa sürede gerçekleştirildiğinden ve iyileşme süreci daha hızlı olduğundan avantajlı görülmektedir. Uygulamadan sonra kısa süreli alnı ve kaşları zor hareket ettirme söz konusu olacaktır. Bu durum gayet normaldir.

Kaş kaldırma uygulaması

Lokal anestezi altında uygulanan çok kolay bir operasyondur. Güzellik için yapılan bir uygulamadır. Öncelikle saç çizgisinin ön sınırından küçük bir delik açılır. Delik içinden geçirilen dikişler ile kaş istenilen pozisyonda kaldırılabilir. Zamanla genişleyen saç derisinin olumsuzluğunu ortadan kaldırmak için özel iplikçiler kullanılır. Trio klinik kullandığı ipliklerle kalıcı kaş uygulamasının daha uzun süreli olmasını amaçlar.

Kaş Kaldırma iyileşme süreci

Gerçekleştirilen operasyon sonrasında kişinin alnına bant yapıştırılır. Pansuman uygulanan bölgeye soğuk kompleks yapılır. Yapılan kompleks ile ödemlerinde normalden daha hızlı inmesi sağlanır. Operasyon bölgesinde şişliklerin olması çok normaldir. Fakat morarma olması durumunda hemen doktora başvurulmalıdır. Problemle karşılaşmamak için Yüz estetik alanında uzman doktorlara yaptırılmalıdır. Normal seyrinde hastalar üçüncü günden itibaren hırpalamadan saçlarını yıkayabilir. 7.günde dikişleri alınır. İlk hafta sonunda büyük oranda iyileşme hissedilir.

Kaş Kaldırma Uygulamasının kalıcılığı ne kadardır?

İnsanların yüz şekline uyumlu olan kaş şekilleri vardır. Bireyler uygulamayı yaptırmadan önce Çağdaş Orman ile doğru kaş şekline karar vermelidir. Karar verdikten sonra uygulamaya geçilmelidir. Kaş kaldırma operasyonları maalesef çeşitli nedenlerden dolayı çok uzun süreli olmamaktadır. Genellikle kalıcılık süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL