Liposakşın nedir?

Eğer obezite gibi aşırı kilo problemi yoksa ama bölgesel olarak vücutta yağlanmalar mevcutsa, bu yağlanmaların giderilmesi adına yapılan cerrahi uygulamaya verilen ad ‘liposuction (liposakşın)’ dır. Toplum arasında yağ aldırma olarak bilinen incelme yöntemi olan liposuction en çok uygulanan estetik operasyonlar arasındadır.

Liposuction ameliyatı ne kadar sürer?

Liposuction ameliyathane ortamında uzman doktorlar tarafından yapılan-yapılması gereken bir cerrahi operasyondur. Operasyon görecek bölgenin yağ dokusuna, bölge veya bölgelerden alınacak yağın litresine göre liposuction süresi değişmektedir. Bütün bunlardan dolayı ortalama bir liposuction süresi minimum yarım saat olmakla birlikte maxsimum 3 saat sürmektedir.

Vaserliposuction ne demek?

Vaserlipo olarak da bilinen vaserliposuction bir liposuction yöntemidir. Operasyonun yapılacağı bölgeye ultrasonografik ses dalgalarının gönderilmesiyle bölgedeki yağlar parçalanır ve sıvı hale geçer. Vakum ile sıvılaşan yağlar vücuttan çekilir.Bu yöntemler sadece yağ dokuları hedef alınır ve bağ dokuları, damarlar, vs zarar görmez.

Lazer liposuction nedir?

Liposuction yöntemlerinden biride lazer liposuctiondur. Lazer liposuction ile bölgeye lazer ışınları gönderilir ve yağ dokusunun parçalanması beklenir. Lazer lipoliz ile arasında fark vardır. Lazer lipoliz de parçalanan ve sıvılaşan yağ vücut tarafından emilip atılması beklenirken, lazer liposuctionda parçalanıp sıvılaşan yağlar ameliyatta alınır.

Liposuction fiyatları ne kadar?

Liposuction estetik bir işlem olduğu için SGK tarafından karşılanmamaktadır. Liposuction cerrahi operasyonunun fiyatları hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. Uygulanacak bölgeye, alınacak yağ miktarına, kişinin kilosuna, sağlık durumuyla birlikte ek bir tedavinin gerek olup olmaması durumları gibi çeşitli sebeplerden fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Liposuction ile ne kadar yağ aldırabilirim?

Liposuction operasyonu sırasında tek seferde 8-10 kilo yağ alınabiliyor. Fakat bu sağlık problemlerini beraberinde getirdiği için tek uygulamada bu kadar kilo yağı birden almıyorlar. Liposuction operasyonunun yapılacağı bölgedeki alınması gereken yağ miktarının 3’te 2’sinin alınması tercih ediliyor.

Liposuction sonrası masaj nasıl yapılır?

Ameliyat sonrası oluşan morarma ve ödemlerden hızlı bir şekilde kurtulmak için masaj yapılmalıdır. Masaja ameliyattan 3 gün sonra başlanmalıdır. Bölgeye krem ya da bir jel sürülüp hafif bastırılarak dairesel hareketler şeklinde masaj uygulanır. Masajın daha iyi etkisi için duştan sonra yapılması daha faydalı olacaktır.

Liposuction operasyonu süresi ne kadardır?

Liposuction ameliyat süresi değişkenlik gösterse de 1-3 saat arasındadır. Ameliyattan birkaç gün sonra liposuction korsesi ile 1-2 ay geçirilir. Vücudun kendini toparlaması, şişliklerin inmesi, ameliyat izlerinin gitmesi durumları kişiye bağlı olarak değişse de yaklaşık 8 haftada kişi toparlanmaktadır.

Liposuction ile kilo verilir mi?

Liposuction cerrahi operasyonu asla bir kilo verme operasyonu değildir. Bireyin kilo problemi varsa uygun diyet ve spor yöntemlerine başvurulur. Liposuction operasyonuna 80 kilo girmiş birinin operasyondan 70 kilo çıkması mümkün değildir. Liposuction kilo probleminin dışında vücudun bölgelerinde orantısız yağlanmaların giderilmesi adına yapılan bir estetik operasyondur.

Liposuction sonrası şişlik ne zaman iner?

Liposuction da çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Kullanılan yönteme göre bölgenin yarası, şişliği, morluğu değişir. Eğer aksi bir durum söz konusu değilse doktor tavsiyeleri uygulanmışsa, masajlar ve liposuction korsesi kullanılmışsa ortalama 8 haftada vücuttaki şişlikler inmiş olacaktır.

Liposuction korsesi ne kadar süre kullanılır?

Ameliyat olunduktan 2 gün sonra liposuction korsesi kullanımına başlanmalıdır. Operasyonda yağ alınması gerçekleşirken vücudun diğer yağ dokularında da yumuşama olur.Liposuction korsesi vücudun şekillenmesine ve hızlı toparlanmasına yardımcı olur. Operasyondan sonra 1-2 ay boyunca kullanılması gerekmektedir.

Liposuction hangi bölgelere kullanılır?

Liposuction yani yağ aldırma, incelme operasyonu vücudun neredeyse her bölgesine yapılmaktadır. Kalça, göğüs, karının yanında kol, boyun, sırt gibi yani yağ bezelerinin olduğu her bölgeye uygulanır. Ayrıca liposuction ile alınan yağlar vücudun diğer bölümlerinde de kullanılabilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL