Liposuction İle Bölgesel Yağ Aldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Pek çok farklı nedenden vücudun belli bölgelerinde yağ dokuları birikmektedir. Bir süre sonra yağ dokuları aşırı bir şekilde birikince kilo problemi oluşmaktadır. Spor yapmak, diyet yapmak ile zayıflamaya çalışılmakta ve her zaman istenilen sonuca ulaşılamamaktadır. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalındığında liposuction işleminden yararlanılmaktadır. Liposuction nedir bu işlem hakkında bilgi verelim.

Vücutta bulunan fazla yağ dokularının bulunması işlemine liposuction denmektedir. Bu yöntem ile bölgesel olarak yağ aldırma yapılarak istediğiniz görüntüye ulaşabilmektedir. Vücutta dengesiz bir şekilde bulunan yağ dokuları bölgesel olarak değişmektedir. Bu bölgeler başlıca karın yağları, bacaklar, göbek, kalça ve basen olmak üzere vücudunuzun her bölgesine yapılmaktadır.

Genellikle karın yağları ve basen bölgelerinde uygulanan bir operasyondur. Kişiden kişiye bölgeden bölgeye yağ miktarı değişmektedir. Bu yöntem ile vücudunuzun belirli yerlerinde biriken yağların erimemesi halinde bu yönteme başvurulmaktadır. Tek bir bölgeye ya da birden fazla bölgeden yağ dokuları alınabilmektedir. Liposuction fiyatları yağ dokusunun alındığı bölgeye, alınan yağ miktarı ve yaptırılan yere göre değişiklik göstermektedir.

Liposuction İşlemi Nasıl Yapılır?

Liposakşın aslında bir cerrahi müdahaledir. Bu müdahale yapılmadan önce iyi bir şekilde bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gerekenler iyi bir şekilde yapılması halinde istenilen fit görünüm kazanılmaktadır.

Bu ameliyattan önce yağ dokularının alınacağı bölgeler belirlenmektedir. Bölgelerin belirlenmesinden sonra yağın çözünmesini sağlayacak özel bir sıvı verilmektedir. Erimeyen yağ dokularının çözünmesi için bu sıvı kanüller ile verilmektedir. Çözülen yağ dokuları vakum yöntemi ile alınmaktadır. Bu yöntem klasik liposuction olarak bilinmektedir.

Pek çok yağ aldırma yöntemi bulunmaktadır. Yaşanan problemler ve zorlu tedavi süreçlerinden sonra Vaser liposuction yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntemde özel bir sıvı yerine ultrasonik ses dalgaları kullanılmaktadır. Yağ dokusu alınacak bölgeye ultrasonik ses dalgaları gönderilmektedir. Gönderilen dalgalar yağların sıvılaşması ve parçalanması sağlamaktadır. Yağ dokuları kanüller yardımı ile çekilmektedir. Klasik yönteme oran ile bir seferde daha çok yağ alınmaktadır. Başarı oranı yüksek bir yöntemdir. Daha hızlı bir iyileşilmektedir.

Liposuction ücretleri kullanılan yöntem, ameliyatın büyüklüğü gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL