Liposuction (Yağ Aldırma) İle Vücut Şekillendirme

Halk arasında “yağ aldırma” olarak da bilinen liposuction, vücudun değişik bölgelerinde oluşan fazla yağların yok edilmesi için yapılan bir işlemdir. “Liposakşın” isimlendirilen bu işlemin kendine has özellikleri mevcuttur. İşlemdeki amaç, sağlıklı bir diyet ve düzenli sporla kilo verilmesine rağmen vücudun belirli bölgelerinde erimeyen yağların yok edilmesidir. Bölgesel yağlanma durumlarında liposuction, etkili ve başarılı bir yöntem olarak görülür.

Liposuction ile Yağ Aldırma

İşlem yaptırılmadan önce “liposuction nedir?” ve “nasıl yapılır?” sorularına sağlıklı cevaplar alınmalıdır. “Kanül” ismi verilen borucukların işlevi son derece önemlidir. Kanüllerin en büyüğünün boyutu kurşun kalem kalınlığındadır ve deriye birkaç mm’lik kesikler atıldıktan sonra derinin içine sokulur, böylece katı formdaki yağlar çekilmiş olur.

Klasik liposuction olarak adlandırılan bu işlemde kesiklerin çok atılmamasından dolayı derinin yüzeyinde neredeyse hiç iz kalmaz. İşlemin asıl amacı ise yağ hücrelerini almaktır. Çünkü yağlar, yağ hücrelerinin içinde depolanmaktadır. Bir başka liposuction işlemi ise vaser liposuction olarak adlandırılan bir yöntemdir. Bu işlemin en büyük avantajı, yağların dışarı sıvı olarak çıkarılmasıdır. Böylece tek seansta daha çok yağ dışarı çıkarılabilmektedir. Klasik liposuctionda ciltte dalgalanmalar görülebilmektedir. Vaser liposuction da ise bu dalgalanmalar görülmez. Bu durum, vaserliposuction uygulamasının başka bir avantajıdır.

Liposuction ile Vücut Şekillendirme

Liposuction, vücudun şekillenmesine yardımcı olmaktadır. Vücut hatlarının istenilen şekilde yeniden çizilmesine imkân sağlamaktadır. Vücudunu istediği gibi şekillendiren kişiler ise hayatlarında daha mutlu ve özgüvenli olacaklardır. Liposuction ücretleri ise vücudunu şekillendirmek isteyen ve bu işlemi yaptırmaya karar veren kişiler tarafında merak edilen bir konudur. Bu konu için en kesin bilgiye bu işlemi uygulayan merkezlerden ulaşılabilecektir.

Kulaktan dolma bilgilerle karar vermektense yerinde bilgiler almak en sağlıklısı olacaktır. Çünkü merkezlere göre fiyatlar da değişiklik gösterebilmektedir. Yağ aldıracak kişilerin durumu da fiyatların değişmesinde etkili olmaktadır. Bu işlemi yaptıracak kişinin yağ alınacak bölgelerindeki yağların fazlalığı, fiyat belirlenmesinde göz önüne alınmaktadır. Kaç seans işlem yapılacağına göre fiyatlar değişmektedir. Genel olarak tek seans uygulanan işlem, fazla miktarda yağ alınması gereken durumlarda birden fazla uygulanabilmektedir. Böylece liposuction fiyatları duruma göre değişiklik göstermektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL