Meme (Göğüs) dikleştirme ile meme estetiği yöntemleri

Göğüs gelişimi 18 yaşına kadar devam eder. Yaş ilerledikçe göğüste sarkmalar oluşmaya başlar. Sarkmaların pek çok farklı nedeni olabilir. Aileden gelen genler, hormonal bozukluklar, kilo alıp verme gibi pek çok duruma bağlıdır.  Göğüs estetiği yöntemleri ile istediğiniz göğse sahip olabilmeniz mümkündür.

Göğüs dikleştirme uygulaması ile göğüslerin yukarı kaldırılmaktadır. Sarkan göğüslerini bu operasyon ile sarkıklarından kurtulmuş ve sıkılaşmış göğüslere sahip olabilirsiniz.  Cerrahi bir operasyon olan göğüslerin dikleştirilmesine mastopeksi de denmektedir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme İle Meme Estetiği

Meme estetiği denince akla pek çok işlem gelmektedir. Bunların başında göğüs büyütme ve göğüs dikleştirilmesi gelmektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatına girecek hastaların öncesinde fiziksel bir muayene yapılmaktadır. Göğüs ölçüsü ve sarkmaların derecesi belirlenmektedir.

Ameliyattan iki hafta önce sigara ve alkol tüketilmemelidir. Tüketilmesi halinde ameliyat yapılan bölgelerde morarmalar oluşabilmektedir. Kullandığınız düzenli ilaçlar var ise doktorunuz ile paylaşılmalıdır. Ameliyattan önce aç olunmalıdır.

Mastopeksi ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat ortalama üç saat sürmektedir.  Ameliyattan sonra iki gün sonra pansuman yapılmaktadır. Bir hafta sonra sargılar açılarak 6 hafta boyunca sporcu sutyeni giyilmektedir. Ameliyattan 3-4 gün sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Göğüste hissizlik ya da renk değişimi görülebilir. Kısa bir süre sonra kaybolacaktır.

Ameliyattan sonra ise ağrı hissedebilirsiniz. Bu karşılaşılan bir durumdur. Ağrı kesiciler verilerek daha rahat olmanız sağlanmaktadır. Beslenme düzeninize geri dönülmektedir. Ancak ağır yiyecekler tüketmekten kaçınılmalıdır.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Yöntemleri

Göğüslerin dikleşmesini sağlamanın çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar meme ucu tekniği(Benelli),  izli dikleştirme tekniği(lolipop) ve ters T tekniğidir.

Benelli yönteminde; meme başı çevresinde bulunan deriler alınmaktadır. Dikleştirme tekniğinde ise meme başı ve meme altı çevrelerinde dikey yönde bir kesilmektedir. T tekniği, meme başı çevresinin dikey yönde T şeklinde kesilmektedir. Meme altı kıvrımı boyunca yapılmaktadır.

Sarkma ya da göğüsün durumuna bağlı olarak bu yöntemlerden uygun olan yapılmaktadır. Krem ya da yağlar ile göğüsler dikleştirilmeye çalışılmaktadır. Ancak istediğiniz görünümü kazanamazsınız. Başarı oranı yüksek bir ameliyat olan dikleştirme ameliyatı istediğiniz göğüslere sahip olabilirsiniz. Meme estetiği fiyatları yapılan hastaneye, kullanılan silikon implantları ve ameliyatın büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL