Meme (Göğüs) Estetiği Nedir? Meme (Göğüs) Estetiği Uygulamasında Bilmeniz Gerekenler

Kadınların göğüslerinin istedikleri görünüme sahip olması için yapılan meme estetiği uygulamaları meme büyütme ve küçültme ve göğüs dikleştirme olarak 3’e ayrılmaktadır. Bazı kadınlar göğüslerinin küçük olmasından bazıları da büyük olmasından memnuniyetsizlik duymaktadır. Kadınların göğüsleri konusunda rahatsız hissettiği durumların giderilmesi için bu işlem ile istedikleri görünüme kavuşmaları sağlanmaktadır. Kadınlar için boyları, kiloları ve omuzlarıyla orantılı yani vücutlarıyla orantılı memeler (göğüs) daha çekici görünmelerini sağlayacaktır.

Meme (Göğüs) Estetiği Uygulaması

Yukarıda belirtildiği üzere meme büyütme, küçülme ve dikleştirme olarak 3 şekilde uygulanan göğüs estetiklerinin nasıl yapıldığını merak edenler için kısaca değinmek gerekirse;

Meme büyütme uygulaması hastanın talebi ve doktorun ön muayenesi sonrası belirlenen miktarda sıvı silikonun meme ucu veya altından küçük kesikler açılarak yerleştirilmesi işlemidir. Sıvı silikon protez meme dokusu altına veya kas arkasına yerleştirilmektedir. Cerrahi bir müdahale olan meme büyütme uygulaması için hasta genel anestezi ile uyuşturularak 1,5 – 2 saat içinde işlem tamamlanmaktadır.

Meme küçültme uygulaması için öncelikle hastanın ön muayenesi aşamasında vücudu için ideal meme boyutu belirlenir. Meme sarkması, sağlık sorunlarına sebebiyet vermesi gibi işlemlerden dolayı ihtiyaç duyulan meme küçültme operasyonu da genellikle meme ucu etrafından açılan kesilerden yapılmaktadır.

Kadınlarda özellikle emzirme süreçleri gibi dönemlerde meydana gelen meme sarkması sonrası göğüslerinde şekil bozuklukları oluşabilmektedir. Bu sorundan kurtulmak için göğüs dikleştirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon da ortalama 2-3 saat sürebilmektedir.

Meme (Göğüs) Estetiği Uygulamasında Bilmeniz Gerekenler

Çeşitli sebeplerden dolayı göğüslerinde deformasyon oluşan kadınlar veya göğüslerinden memnun olmayan kadınlar için estetik meme uygulaması ile meme büyütme, meme küçültme ve dikleştirme işlemleri yapılarak istedikleri daha çekici görünüme ulaşmaları sağlanmaktadır. Bu uygulamalar için dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Ciddi sağlık sorunları dışında meme (göğüs) estetiği uygulamalarının yapılabilmesi için ergenlik dönemi etkilerinin, göğüs gelişiminin durması gerekmektedir.
  • Ayrıca emzirme döneminde göğüs sarkmaları oluşabileceğinden göğüs dikleştirme operasyonu yaptıracak genç kadınların anne olma ihtimalleri bulunuyorsa operasyonu ertelemeleri tavsiye edilmektedir.
  • Göğüs estetiği uygulamaları ile ideal göğüslere sahip olabilmek için vücudunuzla orantılı olmasına dikkat etmelisiniz.
Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL