Meme (Göğüs) Küçültme Estetiği Fiyatları

Kadınların görünümü için önemli bir yer tutan göğüsleri konusunda bazı memnuniyetsizlikleri olabilmektedir. Örneğin;

 • Çok büyük göğüsler
 • Küçük göğüsler
 • Emzirme gibi nedenlerle sarkmış göğüsler
 • Hacimsiz göğüsler gibi durumlarda kadınlar rahatsızlık hissetmekte ve bu sorunlarına çözüm aramaktadırlar.

Kadınların göğüsleri ile ilgili istedikleri görünüme ulaşmaları için meme büyütme, meme küçültme ve dikleştirme ile meme estetiği uygulamaları yapılmaktadır.  Bu yazımızda gerekenden daha büyük olan göğüsler için uygulanacak meme küçülte işlemini inceleyeceğiz.

Meme (Göğüs) Küçültme Estetiği

Göğüslerinin gerekenden çok daha büyük olması nedeniyle sağlık sorunu yaşayan, fiziksel aktivitelerde zorluklarla karşılaşan ve göğüslerinin büyüklüğünden rahatsız olan kadınlar için yapılan uygulama meme küçültme estetiğidir. Meme küçültme estetiği gerektiren durumları inceleyecek olursak;

 • Zayıf bir vücuda uyumlu olmayan büyük göğüsler
 • Çok büyük göğüsler olması sebebiyle oluşan meme sarkması
 • Boyun ve sırt ağrıları
 • Fiziksel aktivitelerde zorluklar gibi nedenler bulunmaktadır.

Meme (Göğüs) Küçültme Estetiği Uygulaması

Öncelikle hastanın talebi ve uygunluğu doğrultusunda doktorun da onay vermesiyle uygulanacak olan meme küçültme yöntemi belirlenmektedir. Meme ucunun etrafından açılan kesilerle işlem gerçekleştirilmektedir. Sarkıklığın derecesine göre yaklaşık olarak 3 saatte gerçekleştirilebilen meme küçültme uygulamaları sonrası hastalar evlerine aynı gün içerisinde dönebilmektedir.

Meme küçültme uygulaması genel olarak orta yaşın üstünde kadınlar tarafından talep edilmekle birlikte 18 yaş üstüne bu işlemin uygulanması mümkündür. Ciddi sağlık sorunları oluşma durumu varsa daha küçük yaşlarda da işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Meme (Göğüs) Küçültme Estetiği Fiyatları

Göğüslerinin büyüklüğünden ve sebep olduğu rahatsızlıklardan şikayetçi olan kadınlar için yapılan estetik meme uygulaması olan meme küçültme işlemi maliyeti oldukça uygun seviyelerdedir. Yapılacak olan işlemin sadece göğüsten alınan dokularla küçültülmesi olmasından dolayı diğer göğüs estetiği operasyonlarına binaen daha düşük rakamlardır.

Meme küçültme estetiği uygulamaları için fiyatlar;

 • Hastanın vücuduna olan uyuma göre küçültülecek boyut,
 • Kişinin göğüs yapısı,
 • Kullanılacak meme küçültme yöntemi gibi etkenlere bağlı olabileceği gibi ameliyatın gerçekleştirileceği şehir, ameliyatı yapacak olan doktor gibi diğer etkenlerden dolayı da değişim gösterebilmektedir. Meme küçültme ameliyatı fiyatları için en doğru bilgiyi doktorunuza giderek ön muayene sonrasında öğrenebilirsiniz.
Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL