Mesotox Ne Demektir?

Yaş ilerledikçe kollajen ve elastin üretiminin azalması, dokularda suyun tutulması gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak kişinin yüzünde ince özellikle de alnında, gözün dış köşelerinde ince çizgiler halinde oluşan kırışıklar günümüzde mesotox yöntemi ile giderilebilmektedir. Peki neden mesotox günümüzde botoks yerine tercih edilmektedir? Aslında bunun gerçekten önemli sebepleri bulunmakta olup kısaca değinelim. Kişinin yüz çevresinde oluşan bu kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan botox yöntemi, mimik kasları için kullanılmakta olup yüz kaslarında geçici felce neden olabilme gibi bir etkisi de bulunmaktadır. Ayrıca yüzde kırışıklık olan belirli kısımlarına iğneler ile verilen ilaçlar bu bölgelerde mimikler ile verilecek doğal duruşu bozmaktadır. İşte tüm bu nedenlerden dolayı, yani botoks ile oluşabilecek olumsuzluklara çözüm olarak mesotox yöntemi günümüzde uzmanlar tarafından tercih edilmektedir.

Mesotox Uygulama Alanları

Mesotox uygulaması aslında mezoterapi ve botoks yönteminin birlikte yapılması sonucu ortaya çıkan yeni bir tekniktir. Mesobotoks, günümüzde güvenli olması, hedefe yönelik verimli sonuçlar vermesi ve ayrıca da ekonomik olması yönü ile oldukça popüler bir yöntemdir. Mesotox uygulama alanları yüz üzerinde kırışıklık oluşabilen kısımlara uygulanmaktadır. Mezoterapi yöntemi ile deriye enjekte edilen botulinum ilacının derin kaslara zarar vermeden yapılan mezobotoks yüzde hassas bölgelere de uygulanabilmektedir. Mesobotoks yüz üzerinde, alın ve kaşların arasına, kaz ayağı denilen gözlerin dış köşelerine, boyun ve dekolte bölgesine, ağız bölgesinde oluşan kırışıklıklar için uygulanan son derece etkili bir yöntemdir.

Herhangi Bir Yan Etkisi Mevcut Mu?

Mezobotoks kırışıklık gidermede oldukça etkili bir yöntem olmakta birlikte mutlaka işinde uzman bir hekim tarafından uygulanmalıdır. En çok merak edilen soru da bu yöntemin herhangi bir yan etkisi bulunup bulunmadığıdır. Yüz gençleştirme amacı ile yapılan bu yöntemin botoksa göre yan etkileri daha azdır. Günümüzde uzmanlar da yüzdeki kırışıkların giderilerek estetik olarak daha iyi bir görünüm için bu yeni yöntemi uygulamayı önermektedir. Bunun nedeni botoks uygulamasında oluşabilecek mimik kaybının ya da doğallıktan uzak bir görünümün olmamasıdır. Çünkü mezobotoks yönteminde enjeksiyon bazı bölgelerde kas içine yapılabilmekte iken bazı kısımlarda da cilt içine uygulanmaktadır. Bu şekilde de cilt sağlığı tehlikeye atılmadan kırışıklıklar giderilebilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL