Mirapeel Nedir? Mirapeel Kaç Seans Uygulanır?

Güzelliğinin farkına varan kadınların, son zamanlarda kendisi için yaptığı en güzel şeylerden birisi, kendi vücudunu tanıması ve onu sevip, bakması olmuştur. Kendisiyle barışık olan aslında sadece kadın değil, hem kadın hem erkek için ilk şart cildini koruması olmalıdır. Bu hem yılların verdiği deformasyonu en aza indirecek hem de cilt sağlığını korumasına yardımcı olacaktır.

Ancak, bazen ne kadar dikkat edilirse edilsin cilt yıllara ya da çevresel kötü etkenlere yenik düşer, işte bu durumlarda son zamanlarda yeni bir yöntem kullanılmaktadır. İsmi Mirapeel olan bu yöntemle pek çok cilt sorununun üstesinden gelmek mümkün olmaktadır.

Mirapeel Nedir?

Zamanla cildin kolajen dengesi bozulur, su kaybeden cilt kırışık olur. Estetiğini yitirir. Yüzde derin ve kalıcı çizgiler oluşmaya başlar. Ciltdeki bu olumsuz etmenlere bir de güneşin istenmeyen etkileri de eklenir. İşte bu durumlarda, cilde kaybettiği nemi kazandırmak, üst tabakadaki ölü deriden uzaklaştırmak ve diğer tedavilere hazırlı amacıyla yapılan dermokozmetik işleme Mirapeel denir.

Günümüzde Cilt Yenileme amaçlı birçok uygulama mevcutdur. Mirapeelin onlardan farkı, mikrodermabrazyon ve dermaroller uygulamalarını aynı anda yapabilmesidir. Böylece cilt için enzim peelin uygulayarak cildi yatıştırması ve Cilt Yenileme sağlayabilmesidir

Mirapeel Sonrası Neler Yaşanır?

Mirapeel Cilt Bakımı için uygulanan en etkili uygulamalardan biridir. Estetiğini kaybetmiş, yıllara ve çevresel fktörlere yenik düşmüş ancak Botoks yaptırmak istemeyen bayanların tercih ettiği bir yöntemdir.

Bu işlem yaklaşık 25-30 sürmektedir. Vakum ve bastırma yöntemiyle yapıldığı için işlem sonrası hafif bir kızarıklık görülebilir.Ancak bu geçici bir durumdur. Mirapeelden hemen sonra ciltdeki parlaklık, beyazlık ve canlılık fark edilecektir. Ayrıca herhangi bir istirahate gerek kalmadan mirapeel sonrası kişi normal hayatına geri dönebilir.

Mirapeel Kaç Seans Uygulanır?

Yapılacak uygulamanın özelliğine göre Mirapeel seansları değişiklik gösterebilir. Bazen 7-10 gün aralıklarla 3 seans yeterli olabileceği gibi, bazen de 5-6 seans mirapeel için yeterldir.

Mirapeel Uygulamasının Yan Etkisi Var Mıdır?

Mirapeel, Cilt Gençleştirme ve deformasyonu giderme için etkili bir yöntemdir. Ancak, işi bilen ve güvenilir yerde ve doğru olarak yapılmalıdır. Bu şartlara uyulduğu zaman işlem sonrası oluşan geçici kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Mirapeel Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mirapeel, Estetik güzelliğine önem veren kişilerin uyguladığı etkin bir yöntemdir. Mirapeel sonrası ağrısız ve acısız bir işlemdir. Ancak işlem sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Cilyde hafif kızarıklık olduğu için güneş kremi kullanmadan güneşe maruz kalınmamalıdır. Cilt gözenekleri açık olduğu için ağır makyaj yapılmamalıdır. Farklı kremlere gerek yoktur. Sadece uygun bir nemlendirici Mirapeel için yeterlidir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL