Kombine (Çoklu) İşlemler

Kombine (Çoklu) İşlemler

İnsanlar estetik kaygı ile estetik merkezleri ve uzmanlarına başvururlar. Kişilerin zaten kaygılı olduğu bu dönemlerde ihtiyaç duydukları tüm işlemler hakkında doğru ve yeterli bilgi edinmek isterler.

Kişilerin vücut sağlığının elverdiği sürece yapılan bir kaç estetik işlemin aynı anda yapılmasına kombine çoklu işlemler adı verilmektedir. Trioklinik kombine işlemlerde oldukça tecrübeli olan bir kliniktir. Bu işlemler için kişinin yaşı, operasyon sonrası süreci nasıl geçireceği gibi özellikler önemlidir.

Çoklu işlemleri yaptırmaya ikna olmuş kişiler özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşayanlar İstanbul estetik merkezleri arasında küçük çapta bir araştırma yapmalıdır. Çünkü her klinik çoklu işlemler için uygun değildir.

Kombine işlemleri yapacak olan uzman ismi de kişilerin operasyon sürecinin güzel geçmesi için oldukça önemlidir. Çağdaş orman bu konu için oldukça tecrübeli bir isimdir.

Kombine Çoklu İşlemler Neleri Kapsar

Kişilerin isteği üzerine vücut şekillendirmek için yapılan çoklu işlemler için uzman görüşü de oldukça önemlidir. Kombine işlemler arasında meme büyütme işlemi çok sık uygulanmaktadır.

Kadınların ileri yaşlarda yaşadığı göğüs sarkmalarının çözümü meme dikleştirme operasyonu ile tamamlanır. Hem meme küçültme hem dikleştirme operasyonu aynı operasyon içinde yapılabilmektedir.

Sarkmaların yanı sıra yapılan germe işlemleri de çoklu olarak yapılabilmektedir. Kol germe işlemi yaparken yağ aldırma işlemi de yapılabilmektedir. Bu durumlarda riskler her zaman ölçülmeli karar hem hasta rızası hem de uzman görüşünün ortak kararı olmalıdır.

Germe işlemleri arasında karın germe işlemi yapılırken aynı zamanda karın bölgesine liposuction işlemleri de yapılabilmektedir. Aslında germe işleminden önce yağların alınması her zaman daha mantıklı bir yöntemdir.

Kombine Çoklu İşlemler İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombine çoklu işlemler birden fazla estetik işlemleri içerdiği için kişiler ameliyatda uzun süre kalacaktır. Hasta uzun yıllar sigara bağımlısı ise bu çoklu işlemlerin uzun süreceğinden dolayı dikkat edilmesi gerekir.

Kronik hastalıkları olan kişiler için vücut estetiği adına istediği girişimler çoklu olarak değil de ayrı zamanlarda yapılan işlemler olmalıdır.

Kombine çoklu operasyonlar her zaman kişiye özel değerlendirilmelidir. Cerrahi işlemleri öncesi kişiye özel hazırlıklar yapılmalıdır.

Aynı zaman diliminde yapılması en uygun olan ameliyatlardan olan liposuction ile herhangi birden fazla bölgeden yağ alma ve meme estetiği işlemleri çok kolay birleştirilebilmektedir.