Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme küçültme, meme estetiği arasında en çok yapılan estetik ameliyatlarındandır. Meme küçültme ameliyatı, estetik kaygılardan yapılabildiği gibi tamamen sağlık sorunlarını gidermek içinde yapılabilmektedir. Estetik kaygılarda aslında büyük memelerde en nihayetinde mutlaka sağlık sorunlarına yol açabilmektedir.

Göğüs küçültme Ameliyatı

Meme estetiği işlemleri arasında göğüs küçültme hareketleri yapılmaya çalışılsa da sonunda mutlaka operasyon gerekecek vakalar bulunmaktadır. İşlemlere başlamadan önce mutlaka meme kanseri için taramadan geçirilmelidir. Operasyon sonrası alınan parçalarda her ihtimale karşı patolojiye gönderilmektedir.

Meme estetiği işlemi öncesinde mutlaka sigarayı ve alkolü bırakmış olmakta büyük fayda vardır. Meme küçültme işlemi yapılırken işlemin uzun sürmesi ve genel anestezi verilmesi sigara içenler için yüksek risk barındırmaktadır. Bu işlem kişinin yaşına bağlı olarak çok kısa sürede iyileşme gerçekleşebileceği gibi iyileşme bazı kişilerde uzun da sürebilmektedir.

Meme Küçültme İşlemine Neden İhtiyaç Duyulur

Kadınlarda özellikle ergenlik döneminde büyük göğüs görüntüsü kişilerde psikolojik sıkıntılara yol açabilmektedir. Estetik kaygısı ile bu işlem yapılabilir. Ancak işlemin yapılması için mutlaka gelişimin tamamlanmış olması beklenmektedir.

Başka ihtiyaç sebebi tamamen sağlık sorunlarıdır. Büyük memeler kadınlarda boyun fıtığı gibi ciddi sıkıntılara sebep olabilmektedir. Göğüs küçültme ameliyatı bu gibi sıkıntılarda kaçınılmaz son olarak görülmektedir.

Boyun fıtığının yanı sıra şiddetli boyun ağrıları sırt ağrıları da estetik yapılması için gerekli endikasyonu oluşturmaktadır. Tüm bu sıkıntıların yanı sıra bu işlem sadece kişilerin vücudunu istediği gibi şekillendirmek için de yaptırmak isteyeceği bir işlem olabilmektedir.

İşlem öncesinde mutlaka uzman görüşüne başvurmak gerekmektedir. Çağdaş Orman bu işlemler için çok fazla tecrübeye sahip olan bir isimdir.

Meme Küçültme Ameliyatı Yapan Merkezler

Sağlık açısından göğüs estetiği en çok meme küçültme alanında yapılmaktadır. Memelerin aşırı büyüklüğü kadınlarda boyun fıtığına varan sorunlara yol açabilmektedir. Bu işlemleri yapan farklı merkezler bulunmaktadır.

Birçok merkez meme küçültme ameliyatı için başarılı oldukları iddialarında bulunmuş olsalar bile bu işlemler için mutlaka çok iyi araştırma yapmakta fayda vardır.

Estetik merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Yapılan tüm işlemler için güvenilir ve tecrübe sahibi kişileri bulmakta fayda vardır. İstanbul estetik merkezleri arasında bu işi çok iyi bilen klinikler mevcuttur.

Meme Küçültme ameliyatı için detaylı bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.