Nevüs (Ben) Alımı

Ben Tedavisi (Nevüs) | Ben Aldırma

İnsan derisinde doğuştan ya da çoğunlukla sonradan gelişen lezyonların varlığına ben ismi verilmektedir. Ben aldırma insanların son zamanlarda sıklıkla başvurduğu estetik cerrahi işlemlerdendir. Deri üzerinde kahverengi bir görünüm sağlayan benler çoğu zaman kişileri estetik açıdan rahatsız edebilmektedir.

Benlerin estetik kaygı vermesinin yanında kanserleşme riski olması da insanların kafasında soru işareti bırakmaktadır. Ben tedavisi erken cilt kanseri teşhisinde dahi önlenebilir tedavi içermektedir. Halk arasında benlere dokunulmaması yönünde oluşan inanç oldukça yanlıştır.

Ben tedavisinin yöntemleri arasında lazerle nevüs tedavisi son günlerde çok sık duyulmaktadır. İlerleyen teknoloji tıp alanında da kendini göstermektedir. Lazer ışınları doğru teknikle kullanıldığında benler için spesifik bir tedavi seçeneği olmaktadır.

İstanbul da Estetik Merkezleri

Estetik merkezlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Ancak insanların sağlığını emanet edecekleri güvenli estetik merkezleri sayısı daha önemlidir. Yapılacak uygulamaların sorunsuz şekilde sonlanması için işi bilen uzman kadroya sahip merkezlerle iş birliği yapmakta her zaman büyük fayda vardır.

Yapılacak estetik işlemlerinde özellikle İstanbul estetik merkezleri için operasyon sonrası takip yapılıp yapılmayacağı çok önemlidir. Büyük şehirlerde bu işlemleri yapan güvenilir merkezleri bulmak çok önemlidir.

Klinikler arasında işini severek tecrübeyle yapan ve gelen hastalarına sonsuz güven sağlayan trioklinik ben aldırma operasyonlarında oldukça başarılıdır. Son teknolojiyi kullanarak deriden kabarık olan düzensiz ve sınırsız büyüyen benleri takibe alarak hastayı oluşabilecek bir kansere karşıda takibe almaktadır.

Ben tedavisinde özellikle yüz ve boyun bölgeleri estetik kaygı açısından çok sık tercih edilen bölgelerdir. Çağdaş Orman troklinik’de yılların tecrübesi ile yaptığı ben tedavilerinde hiç iz kalmadan başarılı sonuçlar elde etmeyi başarmaktadır.

Ben Aldırma Fiyatları

Ben tedavisi uygulanırken kişilerin direk güneş ışığı ile temas etmeleri önlenmelidir. Bu durum tedavi sırasında hastalarla mutlaka paylaşılmalıdır. Estetik cerrahi işlemleri arasına giren ben tedavisinin fiyatları uzmanlara göre ve kullanılan yöntemlere göre oldukça değişiklik göstermektedir.


Operasyon sonrası hastaya  hangi konularda dikkatli olması gerektiği anlatıldıktan sonra rutin kontrollere gelmesi önerilmektedir. Benlerin düzenli takip edilmesi kanserin önüne geçilmesini ve erken teşhis konulabilmesini sağlamaktadır. Bu tedavi yöntemlerinde ben aldırma 2019 fiyatları değişiklik göstermektedir.