Vücut Şekillendirme

Vücut Şekillendirme

Günümüzde estetik ameliyatlar erkek ya da kadın fark etmeksizin çoğu kişinin dikkatini çekiyor. Herkes fazlalıkların kolay bir biçim kurtulmak ve çekici vücut hatlarına sahip olmak ister. Doğru beslenmek, düzenli bir şekilde egzersiz yapmak, bedenin sağlığı için deliksiz bir gece uykusu vücudu şekillendirmenin gereksinimleridir. Fakat yeri geldiğinde genetik yeri geldiğinde ise çevresel faktörler ile şekillenen vücut hatları, istenilen görünüme kavuşmaya engel teşkil edebilir.

Liposuction

Bireylerin cinsiyetine ve genetik durumuna göre yağ biriken bölgeler farklılık gösterirler.

Erkeklerde genel olarak bel çevresi ve göbek bölgesinde, kadınlarda ise basen ve bel bölgesinde yağlanma görülmektedir.

Yetişkin bireylerde ise yağ hücreleri sabittir fakat vücut şekillendirme oldukça zordur.

Liposuction yöntemi

Yani yağlanma ile hücrelerde artma meydana gelmez, sadece genişler. Bu durumda Liposuction en verimli yöntem olacaktır.

Liposuction yöntemi ile yağların depolandığı yağ hücreleri alınmaktadır. Böylece yağ hücrelerinin sayısı azalacağı için ameliyat sonrasında kilo alımı söz konusu değildir. Çünkü eskisi gibi yağ birikimi olmayacaktır.

Vücut Gerdirme

Genel anlamda sürekli olarak kilo alıp veren bireylerin vücutlarında sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalar genellikle kol ve karın bölgesinde görülmektedir. Engellemenin yolu ise germe operasyonlarıdır. Çünkü kol ve karın bölgesindeki sarkmalarda egzersizlerin bir faydası olmamaktadır.

Kol Germe Egzersizleri

Ameliyat sonrasında üst kol kaslarınızı kol germe egzersizleriyle güçlendirebilirsiniz. Yine bu durum karın bölgeniz için de geçerlidir. Sarkmalardan dolayı karın germe ameliyatının ardından kendinizi daha iyi hissetmenizin yanı sıra hareket özgürlüğü de kazanırsınız.

Vücut Estetiği

Vücut estetiği ve bu estetiğin nerede, ne şartlarda yapılması da ayrı bir önem taşımaktadır. Estetik, vücut şekillendirme ve liposaction operasyonlarında İstanbul Estetik Merkezleri dikkat çekmektedir. Ayrıca Çağdaş Orman en çok tavsiye edilen doktorlar arasında yer almaktadır.

Biçimli Vücuta sahip Olun

Biçimli vücut her zaman özgüveninizi arttırır ve kendinizle barışık olmanızı sağlar. İnce vücut ise hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayacağı gibi aynı zamanda sağlıklı olmanın yoludur.

Vücut Şekillendirme destetiği ameliyatı sonrasına ise doğru beslenme, egzersizleri aksatmama ve düzgün bir şekilde deliksiz gece uykuları uyumak formu korumanın en ideal yollarıdır. Şayet bu noktalara dikkat etmediğiniz taktirde vücudunuz istemediğiniz, beğenmediniz şekilsiz haline geri dönecektir