Yağ Grefti Uygulamaları

Yağ Grefti Uygulamaları

Kişiler yağ grefti yaptırmak istediklerinde estetik merkezlerine ve bir uzman görüşüne başvurmalıdır. Kişilerin herhangi bir bölgelerinden alınan yağların belli işlemlerden geçerek yine kişilerin farklı istedikleri bölgeye yağların enjeksiyon yöntemi ile verilmesi işlemidir.

Yağ grefti uygulamaları için karın bölgesinden alınacak yağ oldukça önemli bir yağ kaynağıdır. Alınan yağlar belli işlemlerden geçirilir. Bu işlemler yağ içindeki mineralleri zenginleştirmek için yapılır. Yağlar daha kaliteli hale getirilmektedir.

Yağ gerfti uygulaması çok uzun süre etkisini gösterse de belli zaman sonra belli yüzdelerde kayıp oranları yaşanabilmektedir. Bu durumda yağ enjeksiyonu işlemi tekrarlanabilmektedir.

Greft uygulamaları için yağ alınan bölge basen bölgesi olabildiği gibi yağ enjekte edilen bölgede olabilmektedir.

Yağ Grefti Uygulamaları İçin Yağ Alınan Bölgeler

Kişilerin vücudunun belli bölgelerinden alınan yağlar belli sıkıntılar için örneğin çene dolgusu için kullanılabilmektedir. Alınacak yağ bölgeleri işlem için oldukça önemlidir.

Daha çok uyluk, karın ve bel bölgesinden yağlar alınmaktadır. Bu yağlar yanak çöküntüsü için ya da benzeri işlemler için kullanılmadan önca içeriği zenginleştirilir. Bu zenginleştirme işlemi labaratuvar ortamlarında yapılmaktadır.

Alınan yağların etki süresi uzun sürsede belli zaman sonra mutlaka tekrar etmek gerekmektedir. Dudak kırışıklık sorunu bu yöntemle rahatlıkla çözüme kavuşturulur. Ancak belli süre sonra tekrar etmekte fayda vardır.

Kırışıklıklar için oldukça başarılı bir yöntem olan yağ grefti uygulamaları yüz, dudak ve alın bölgesinde çok sık tercih edilmektedir.

Yağ Grefti Uygulamaları Yapan Merkezler

Son zamanlarda çok sık tercih edilen bu yöntem özellikle yüz kırışıklık için çok başarılar elde edilen bir yöntemdir. Önemli olan alınan yağların zenginleştirilerek greft uygulamaları yapılmasını sağlamaktır.

Bu uygulamalar kimin için uygun ne şartlarda yapılacak bu gibi hassas konuları estetik merkezlerine bırakmakta fayda vardır. İstanbul estetik merkezleri arasında bu konuda oldukça tecrübe sahibi merkezler bulunmaktadır.

Estetik merkezlerinin tecrübesi önemli olduğu kadar uzman isimleride oldukça önemlidir. Çağdaş Orman bu konuda oldukça tecrübelidir. Yaptığı tüm operasyonlarda güvenilir isim olmayı başarmıştır. Yapılan işlemlerde takipte oldukça önemlidir. Yapılan takibin sonuçları diğer işlemler için fikir vermektedir.