Uyluk Liposuction Mümkün Mü?

Yanlış beslenme, gün boyu masa başı çalışan kişiler için hareketsiz yaşam ve en önemlisi sporsuz bir hayat sonucu vücudun çeşitli bölgelerinde yağlanmalar olması kaçınılmazdır. Yine yanlış yapılan ve egzersiz olmadan verilen kilolardan kaynaklı deride gevşemeler ve sarkmalara da sıklıkla rastlanılmaktadır.

Fiziki görünüşü son derece kötü etkileyen ve buna bağlı olarak kişilerin sosyal hayatlarında da mutsuz ve özgüveni eksik bireyler haline gelmelerine yol açan bu sıkıntılara son vermek için son yıllarda ortaya çıkan muhteşem bir kurtarıcı yani liposuction ortaya çıkmıştır.

Liposuction, bel, bacak, gibi bölgelerin yanısıra uyluk bölgesinde de uygulanabilmektedir. Uyluk kalça ile diz arasındaki üst bacak bölgesine verilen addır. Bu bölgede oluşan yağ birikimini azaltmak için yapılan yağ aldırma işlemine ise uyluk liposuction denmektedir.Yani uyluk liposuction mümkündür.

Uyluk estetiği sonrası ödem oluşur mu?

Uyluk estetiği sonrası ağrılı durumların olması normaldir. Bunlar da ağrı kesicile ie giderilebilmektedir. Her ameliyatda olduğu gibi uyluk estetiği sonrasında nadir de olsa komplikasyonlar görülebilir. Yaralarda açılma durumu söz konusu olabilir. Bunun haricinde uylukta ödem ve kızarıklık nadir de olsa görülebilir.

Ancak genel anlamda, uyluk estetiği sonrası bu tarz sıkıntılar yaşanmamaktadır.

Uyluk estetiği sonrası işe ne zaman dönebilirim?

Uyluk estetiği sonrası, hastalarda yürümede güçlük çekilebilir. Yaklaşık 48 saat sonra duş alınabilir. Hastanın 2 gün hastahanede yatması gerekebilir. Kişinin normal hayatına dolayısıyla da iş hayatına başlaması için 2 hafta gereklidir. Yani ikinci haftanın sonunda işe geri dönülebilir.

Uyluk estetiği sonrası egzersiz yapmak gerekir mi?

Uyluk estetiği sonrası egzersizlere ikinci aydan sonra başlamak en doğrusudur. Yavaş tempoyla ve hafif egzersizler başlangıç için idealdir.

Uyluk estetiğinde ameliyat izi kalır mı?

Detaylı muayene sonrası belirlenen tekniklerle yapılan uyluk estetiği sonrası, kalç kıvrımlarından kasık bölgesinin iç kısımlarına ve hatta dizlere kadar inen kesikler görülebilir. Bu ameliyat izlerinin normal ten rengine dönmesi ve tamamen iyileşmesi ise yaklaşık olarak ikinci ayın sonundadır.

Uyluk estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Uyluk estetiği ameliyatı yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir.

Uyluk estetiği ameliyatı genel anestezi altında mı yapılır?

Uyluk estetiği ameliyatı, hastanın acı duymaması için genel anestezi ile yapılmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL