Vaser Liposuction Nedir? Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction, cilt altındaki yağ dokusu sadece yağ hücrelerine etki eden özel bir ses dalgası ile sıvılaştırılıyor. Cilt yüzeyinden ayrılarak parçalanan yağ hücresi, ince kanüllerle çekiliyor.Ayrıca baklava olarak bilinen karın kası görünümünü yapabilmenin de mümkün oluyor.

Aşağıdaki ipuçları, Vaser Liposuction için size yardımcı olacaktır;

1- Vaser Liposuction Yönteminin Klasik Liposuctiondan Farkı Nedir?

Klasik Liposuction yönteminde, vücuda uygun noktalardan 3,5 mm’lik kesitler açılarak; yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Parçalanan yağlar sıvı hale getirilir. Daha sonra kanüller aracılığıyla vücudun çeşitli bölgelerinden sıvılaştırılan yağlar alınır. Vaser Liposuction ise, vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır.

2- Vaser Liposuction Sonrasında Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Tek bölge olarak yapılan liposuctiondan sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur. Birden fazla bölgeye uygulanan liposuctionlardan sonra 1 gün hastanede kalınması önerilir. Günlük yapılan bir işlemdir. Ameliyat öncesi lokal anestezikler ile infiltrasyon yapıldığından ağrı çok azdır.

3- Vaser Liposuction Sonrası Antibiyotik Kullanımı Gerekir Mi?

Vaser liposuction sonrasında doktorunuz size vermiş olduğu ilaçları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullanacağınız ilaçlarla antibiyotikler yan etki yapabilir. Bu durumun gerçekleşmemesi için mutlaka kullanımı doktora danışmanız gerekmektedir.

4- Vaser Liposuction Sonrası Morarma Olur Mu?

Vaser liposuction çevre dokularda hasar oluşmasının engellendiği için ameliyat sonrası morarma, kanama ve ağrı gibi semptomlar azalır. Klasik lazer liposuction yöntemine nazaran oldukça az bir morarma görülebilir. Birkaç gün içerisinde yok olacaktır.

5- Vaser Liposuction Zararlı Mı?

Zararlı değildir fakat yan etkileri görülebilir. Bunun yanı sıra klasik liposakşın yönteminde, kanül uçlarından dolayı vakum sisteminin vaser tekniğinde kullanılan sistem kadar teknolojik olmaması nedeniyle dokular zarar görebiliyordu. Fakat vaser tekniği sayesinde bu noktada da büyük ilerlemeler kaydedildi.

6- Doğumdan Sonra Vaser Liposuction Yapılır Mı?

Hamilelik dönemi ve emzirme sonrasında vaser liposuction en çok kullanılan yöntemlerden sayılmaktadır. Bu operasyonlar kesinlikle zayıflama operasyonu değildir. Aksine şekillendirici operasyonlardır.

7- Vaser Liposuction Etkisi Kalıcı Mıdır?

Gerek klasik gerekse de Vaser yöntemiyle yapılan liposuction yağ hücreleriniz uzaklaştırdığı için kalıcıdır. Fakat bunun için tespitler, muayeneler ve ardından yapılacak olan işlemler doğru bir şekilde yapılmalıdır. Vücut şekli kolay kolay bir daha deforme olmaz. Yağlanma ise minimum seviyededir.

8- Vaser Liposuction Kilo Almayı Önler Mi?

Yağlanma ve vücuttaki sarkma problemleri, genel olarak yağ hücrelerinin etkinliğinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Vaser liposuction yöntemi ise yağ aldırma değil, yağ hücreleri alınmaktadır. Vücudun sorunlu bölgeleri yağlardan kurtarılır. Yağların etkinliğinin azalması, tekrar yağ üretimini de düşürecektir. Fakat bir miktar yağlanma ve sarkma tabii ki söz konusu olabilir.

9- Vaser Liposuction Sonrasında Kontrol Gerekir Mi?

Gereklidir. Tekrar yağlanma ve yağ hücrelerinin çoğalması gibi durumların sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir. Akat bu süreç ameliyattan sonra, doktor herhangi bir problem oluşmadığına kanaat getirdikten sonra bitecektir.  

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL