Yüz Estetiği Ameliyat Sonrasında Cilt Bakımı Yaptırmak İsteyenlere Uyarılar

Zamana karşı durmak olası değil ama yine hücre yenilenmesinin tamamlanması ile beraber cilt eski sıkılığını ve elastikiyetini kaybediyor. Bu da insanları yüz estetiği gibi operasyonlar yaptırmaya sevk ediyor. Bu uygulamalar artık teknolojinin geldiği nokta itibarıyla oldukça ileri seviyelere erişti ve insanlar izsiz olarak da canları ne zaman isterse yüz germe operasyonuna başvurup son derece genç ve güzel olarak görünebiliyorlar

Yüz Estetiği Fiyatları

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

. Lakin her tür cerrahi müdahalede olduğu gibi yüz estetiği ameliyatı öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar var.

Bu arada artık erkek yüz estetiği gibi bir kavramın da olduğunun altını çizmek gerekiyor. Lakin bugün ister yüz germe estetiği olarak ameliyatsız yüz germe yöntemi uygulansın ister diğer yüz estetiği çeşitleri mutlaka iyi bir plastik cerrahla çalışılması gerektiği unutulmamalı. Ayrıca yine doktorun Yüz estetiği öncesi ve sonrası yapılmasını istediği ve istemediği şeyler harfiyen yapılmalıdır.

Burada en önemli husus öncesinde ve sonrasında doktorun belirlediği süreler zarfınca sigara içilmemesidir. Yine bir diğer önemli olan husus bu operasyon sonrasında ortaya çıkan ağrılar için ağrı kesicilerin kullanılması gerektiğidir. Ama aspirin gibi kan sulandırıcılardan uzak durulması gerektiğidir. Ayrıca kıyafet giyilirken ve çıkarılırken cilt ile iyileşme süreci gerçekleşene dek temasın olmaması gerektiğidir. Yüzde de ani hareketlerden süreç zarfında kaçınmak gerekir.

Cilt Bakımı Sürecine Dair

Tüm bunlara istinaden yüz gerdirme işlemi sonrasında cilt bakımı yaptırmak için mutlaka operasyonu yapan uzmanın belirlediği süre zarfınca cilt bakımı yaptırmamak gerekir. Bu süre ortalama olarak cildin tamamen iyileşmesine bağlı olarak 4 ile 6 hafta arasında değişiklik arz eder.  Sonrasında eğer cilt yüzeyinde tamamen iyileşme olmuş ise o zaman cilt bakımı kontrollü olarak yaptırılabilir. Yüz zayıflatma operasyonlarında da benzer bir durum söz konusudur. Burada da beklemek gerekir. Süreç ameliyatlı ya da ameliyatsız fark etmeksizin belli bir süreç gerektirmektedir. Bu süre beklemeden cilt bakımı yaptırılır ise istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu da her anlamda kalıcı ciddi sağlık problemlerine yol açar.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL