Yüze Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu hastanın kendi vücudunda bulunan yağ dokularından alınarak belirli işlemler uygulanır. Bu işlemlerin uygulandığı yağ dokusu vücuttaki başka bir yere ya da yüzün çeşitli bölgelerine kişinin ihtiyacına göre yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu genellikle tek seans halinde uygulanmaktadır. Genellikle %60 kalıcılık oranına sahiptir.  Bazı durumlarda tekrarlanması gerekebilir.

Yağ Enjeksiyon Çeşitleri

Yağ enjeksiyonu vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. En sık yağ enjeksiyonu yapılan bölge yüzdür. Yüzde de dudak dolgunlaştırmak en çok tercih edilmektedir. Yüzdeki kırışıklıklar, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, alt çene, dudak dolgunlaştırıcı, burun estetiği, şakakların dolgunlaştırılması yağ enjeksiyonu ile yapılabilmektedir. Yağ enjeksiyon yöntemi hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Tedavi Süreci

Yağ enjeksiyonu işleminden önce hazırlık sürecine gerek yoktur. İşlemin planlandığı tarihten 10 gün önce kan sulandırıcı ilaç ve vitamin takviyelerini kullanmayı bırakmak yeterlidir. Sadece düzenli bir ilaç kullanıyorsanız bu durumu konuşmak gerekmektedir. Ardından yağ enjeksiyonu yapılacak bölge ve yağ dokusu miktarı belirlenir. Bu işlem anestezi altında 30-60 dakika arasında sürmektedir.

Kadınlarda Yüze Yağ Enjeksiyonu

Estetik sektöründe son zamanların favori uygulamaları arasında yağ enjeksiyonu uygulamaları yer alıyor. Kadınlarda yüze yağ enjeksiyonun yapılmasına dair pek çok yöntem ve teknik bulunuyor.

Erkeklerde Yüze Yağ Enjeksiyonu

Erkekler de yakın zamandan bu yana estetik yaptırmak hususunda taleplerde bulunuyor. Yağ enjeksiyonu yaptırarak çok daha genç görünmek isteyen erkekler için yüze yağ enjeksiyonu sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Seans Sayısı

Genellikle tek seansla yüz enjeksiyonu tamamlanabildiği gibi kimi zamanlarda 2. Bir seans da gerekebilmektedir. Bundan dolayı yüze yağ enjeksiyonu yaptıranlar aradan birkaç yıl geçtikten sonra ikinci bir senansa ihtiyaç duyabilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Öncesi Hazırlık

Cilt bir kişinin en hassas yeridir.  Cilt bakımı yaptırarak sağlıklı ve pürüzsüz kalması sağlanır. Bir noktadan sonra estetik müdahaleler gerekebilir. Kırışıkları önlemek için botoks, daha ileri yaşlarsa cilt sarkmaları için yüz gerdirme işlemleri yaptırılabilir. Bunların yanında vitaminlerin, minerallerin, enzimlerin bir karışım ya da tek tek e derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniği olan mezoterapi ile cildinizdeki leke, sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Bu işlem öncesinde kullandığınız ilaçları dahi doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Sonrası Uyarılar

İşlem sonrasında hastanede kalmaya gerek yoktur. Bu işlem yapıldıktan sonraki gün ödem oluşur. Bir gün istirahat tercih edilmelidir. İşlem sonrası yüzde morluklar veya kızarıklıklar oluşabilir. Bu etkiler bir iki gün içinde geçecektir.  Herhangi bir kese açma işlemi olmadığı için pansuman yaptırmaya ya da dikiş aldırmaya gerek yoktur. İşlem yapıldıktan sonra birkaç gün o bölgelere su değdirilmemeli, üzerine masaj yapılmamalı ya da başka bir baskı yapılmamalıdır. Sıcak ödemi arttıracağı için uzak durulmalıdır. Ağır sporlar yapılmamalıdır. Kullanılacak makyaj malzemelerine dikkat edilmelidir. Yüz gerdirme işlemi sonrasında son derece titiz davranmak şarttır.

Sık Sorulan Sorular

  1. Yağ enjeksiyonu sonrasında enjekte edilen yağ eriyor mu?

Yaklaşık olarak 2 ile 5 yıl kadar bu yağlar kalıcıdır.

  1. Yağ enjeksiyonu ameliyatı genel anesteziyle mi yapılır?

Operasyon yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre genel ya da lokal anestezi tercih edilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL